Three-Phase Rectifier Module MDS100-16 MDS200-16 MDS100A 1600V MDS200A 1600V Puente Rectifi Cador De Diodos AMP(MDS200-16)
★★★★★ 4.9 59 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.ampcovers.co.nz
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
RelaysThree-phase Rectifier Module MDS100-16 MDS200-16 MDS100A 1600V MDS200A 1600V Puente Rectifi Cador De Diodos AMP Product Description:Rotating diode bridge for generator parts is help brushless generator to adjust the Amper to standard level. Can widely used for most of the generators from 16A to 200A.It's become the one of the most spare part for the generator.
  • Relays
Model NHDCJF
Brand Name NHDCJF
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 50 Grams
Part Number NHDCJF
Manufacturer NHDCJF
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
59 ratings | 24 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (53)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (6)